Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate 6000i

Powszechnie panuje przekonanie, że klimatyzację montuje się głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy doskwierają upały i szukamy rozwiązania, które przyniesie natychmiast upragniony chłód. Warto jednak pamiętać, że klimatyzacja poza chłodzeniem spełnia również inne, ważne funkcje. W zimie np. może stanowić źródło ciepła. Oczyszcza także powietrze z zanieczyszczeń. Właśnie w takie funkcje wyposażony jest najnowszy klimatyzator z oferty Bosch Termotechnika: Climate 6000i.

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Klimatyzator Climate 6000i oferuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią komfort i efektywność bez wysiłku. Podczas nieobecności użytkownika urządzenie automatycznie obniża częstotliwość pracy, aby oszczędzać energię. Dzięki specjalnemu czujnikowi pozwala na dostosowanie poziomu wilgotności w zakresie od 35 do 85%. Sprawdzona technologia jonizacji wraz z filtrem BIO gwarantują polepszenie jakości powietrza.

Funkcje do zadań specjalnych

Czujnik obecności (Human sensor) troszczy się o optymalne zużycie energii. Jeśli przez 30 minut czujnik nie wykryje żadnego ruchu w pomieszczeniu, instalacja klimatyzacyjna redukuje moc. Gdy ponownie będzie wykrywalny ruch w pomieszczeniu, moc wzrasta do normalnej wartości. Dzięki temu można ograniczyć zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie zadbać o klimat i domowy budżet.

Nie tylko temperatura powietrza ma znaczenie dla pełnego odczucia komfortu.

Niemniej ważnym aspektem jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Climate 6000i ma też możliwość regulacji wilgotności powietrza (Humidity control). Po naciśnięciu przycisku Humidity na pilocie klimatyzatora, można dostosować poziom wilgotności powietrza do indywidualnych potrzeb (zakres ustawień między 35 a 85%, w krokach co 5%). Inną funkcją, która również reguluje wilgotność powietrza jest tryb osuszania (Dry Mode). W tym trybie pracy urządzenie automatycznie dostosowuje parametry tak, aby zmniejszyć wilgotność powietrza.

Funkcje oszczędzania energii

Poza opisanym powyżej czujnikiem obecności, klimatyzatory mają kilka dodatkowych ustawień, które stoją na straży mniejszego zużycia energii. Funkcja ECO pozwala na pracę z automatyczną prędkością wentylatora i ustawioną temperaturą minimalną 24°C. Jeśli ustawiona wcześniej temperatura jest niższa, funkcja wyłącza się. Funkcja ECO dostępna jest w trybie chłodzenia.

Kolejna propozycja to redukcja zużycia mocy elektrycznej o 25% lub 50%. Dzięki funkcji GEAR można dostosować moc urządzenia do obsługiwanego pomieszczenia. Poprzez możliwość redukcji mocy roboczej w trzech zakresach pracy 50, 75 i 100%, można precyzyjne korzystać z klimatyzatora.

Zaawansowane funkcje pracy

Przydatna funkcja „Wind avoid me” zapobiega nakierowaniu na osobę bezpośredniego strumienia powietrza. Natomiast aby mieć pewność, że urządzenie w środku jest czyste, należy skorzystać z funkcji samoczyszczenia (iClean). Dzięki temu mamy pewność, że w naszym otoczeniu jest świeże i czyste powietrze, wolne od niepożądanych elementów. W przypadku, gdy chcemy, aby temperatura w naszym najbliższym otoczeniu była dokładnie taka, jaką sobie życzymy, na pewno pomocna będzie funkcja „Follow Me”. Ta funkcja włącza pilota zdalnego sterowania w aktualnej lokalizacji w celu pomiaru temperatury z częstotliwością co 3 min.

Cztery jednostki gotowe do pracy

Climate 6000i dostępny jest w 4 wariantach mocy: 2,6 - 3,5 - 5,3 - 7,0 kW. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia oraz A++ (dla modeli 2,6 i 3,5 kW) lub A+ (dla modeli 5,3 i 7,0 kW) w trybie grzania. Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania przez aplikację HomeCom Easy, która zapewnia pełną kontrolę nad klimatem w domu lub biurze. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.

Kontakt dla prasy:

Hanna Żurek

Specjalista ds. PR

+48 22 715 42 17

hanna.zurek@pl.bosch.com

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Na całym świecie zatrudnia blisko 401 300 pracowników (stan na 31 grudnia 2021 roku). Według wstępnych danych, w 2021 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 78,8 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0, oraz mobilność połączonej w sieci. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, interdyscyplinarne rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest ułatwianie życia w sieci dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) albo zostały opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Od pierwszego kwartału 2020 roku Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest jego siła innowacyjna. W 128 zakładach na całym świecie Bosch zatrudnia w dziale badań i rozwoju około 76 300 pracowników, z czego prawie 38 000 to inżynierowie oprogramowania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) jako "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Szczególna struktura własnościowa spółki Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczości Grupy Bosch, umożliwiając przedsiębiorstwu długoterminowe planowanie i podejmowanie znacznych inwestycji z wyprzedzeniem w celu zabezpieczenia przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego spółki Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu spółki Robert Bosch GmbH oraz spółki należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu należy do Robert Bosch Industrietreuhand KG. Funkcje związane z własnością przedsiębiorstwa są realizowane przez fundusz powierniczy.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?