Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Bosch nagradza swoich najlepszych dostawców

Polska firma wśród wyróżnionych przedsiębiorstw

  • Czterdziestu sześciu dostawców na całym świecie z nagrodą za doskonałość
  • Nowa kategoria: nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
  • W przyszłości poziom emisji CO2 dostawców będzie brany pod uwagę przy decyzji o współpracy: koncepcja zakupów uwzględniająca ten aspekt będzie testowana w 2022 r.
Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

W ramach tegorocznych Supplier Awards, koncern Bosch nagrodził 46 firm z 16 krajów, wyróżniając je spośród swoich 23 000 dostawców na całym świecie.

Polska firma SPLAST znalazła się w gronie zwycięzców kategorii „Zakupy bezpośrednie – dobra konsumpcyjne”. SPLAST to firma z ponad 30 letnią tradycją specjalizująca się w przetwórstwie technicznych tworzyw sztucznych. To jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. I to właśnie komponenty sztuczne dostarcza do Bosch.

Na całym świecie około 37 000 pracowników Bosch w działach zakupów i logistyki dba o to, by codziennie dostarczać do ok. 240 fabryk koncernu, części i surowce potrzebne do produkcji. Bosch wyróżnia swoich najlepszych dostawców z całego świata nagrodą Bosch Global Supplier Award. Laureaci są doceniani za osiągnięcia w zakresie produkcji oraz dostawy surowców, produktów i usług.

W tym roku jury wyłoniło też laureatów w nowej kategorii „Zrównoważony rozwój”.

Zrównoważone łańcuchy dostaw: działania na rzecz klimatu w centrum uwagi

Bosch, ze wszystkimi swoimi 400 lokalizacjami na świecie, od pierwszego kwartału 2020 roku jest neutralny pod względem emisji CO2. Teraz, we współpracy z globalną siecią dostawców, firma chce zrobić kolejny krok i do 2030 roku o 15% zredukować emisje w całym cyklu życia swoich produktów.

Działania na rzecz klimatu to wspólne zadanie przemysłu, polityki i społeczeństwa– mówi prof. Asenkerschbaumer, członek zarządu i CFO Bosch.

W przyszłości poziom emisji CO2 dostawcy będzie jednym z kryteriów przyznawania nowych kontraktów. Planujemy wprowadzić w życie kilka wstępnych pomysłów w tym zakresie w 2022 roku, mówi dyrektor finansowy Bosch.

Zrównoważony rozwój: zdobywcy nagród w nowej kategorii

W nowej kategorii w ramach Bosch Supplier Awards, Bosch honoruje starania swoich dostawców na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na początek skupiliśmy się na programach działań na rzecz klimatu – powiedział dr Arne Flemming, szef zarządzania łańcuchem dostaw w firmie Bosch. Aby znaleźć się na krótkiej liście, nasi dostawcy musieli wykazać się doskonałą ogólną wydajnością, a także oceną A lub B w prestiżowym projekcie Carbon Disclosure Project. Następnie jury złożone z ekspertów ds. zakupów i zrównoważonego rozwoju oceniało kryteria takie jak transparencja w zakresie emisji dwutlenku węgla, cele redukcji do 2030 r. oraz wkład w osiągnięcie celów Bosch w zakresie CO2.

Laureatami pierwszej w historii nagrody Bosch Sustainability Award zostali: niemiecki producent półprzewodników Infineon oraz dwie firmy z USA: programistyczna Salesforce i producent mebli biurowych Steelcase.

Firmę Infineon wyróżniono za wieloletnią działalność wolontariacką mającą na celu zmniejszenie emisji CO2 w produkcji, a także za kompleksową strategię korporacyjną z ambitnymi celami zrównoważonego rozwoju. Salesforce zaimponowała planem korzystania wyłącznie z energii odnawialnej od 2022 roku, a także celami redukcji emisji CO2, które firma wyznaczyła własnym dostawcom. Steelcase zdobyła uznanie jury m.in. dzięki zintegrowanemu podejściu do redukcji CO2 – od wyboru zrównoważonych materiałów po ich ponowne wykorzystanie.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest tutaj.

Kontakt w sprawie zapytań prasowych:

Sven Kahn

Telefon: +49 711 811-6415

Twitter: @BoschPress

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Na całym świecie zatrudnia blisko 401 300 pracowników (stan na 31 grudnia 2021 roku). Według wstępnych danych, w 2021 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 78,8 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0, oraz mobilność połączonej w sieci. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, interdyscyplinarne rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest ułatwianie życia w sieci dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) albo zostały opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Od pierwszego kwartału 2020 roku Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest jego siła innowacyjna. W 128 zakładach na całym świecie Bosch zatrudnia w dziale badań i rozwoju około 76 300 pracowników, z czego prawie 38 000 to inżynierowie oprogramowania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) jako "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Szczególna struktura własnościowa spółki Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczości Grupy Bosch, umożliwiając przedsiębiorstwu długoterminowe planowanie i podejmowanie znacznych inwestycji z wyprzedzeniem w celu zabezpieczenia przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego spółki Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu spółki Robert Bosch GmbH oraz spółki należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu należy do Robert Bosch Industrietreuhand KG. Funkcje związane z własnością przedsiębiorstwa są realizowane przez fundusz powierniczy.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?