Suche

Informacje prasowe #Internet rzeczy

Bosch wprowadza pierwszą otwartą platformę dozoru wizyjnego

Platforma INTEOX powstała z myślą o modernizacji branży zabezpieczeń

  • INTEOX to połączenie wbudowanych funkcji sztucznej inteligencji (Intelligent Video Analytics) Bosch z powszechnie używanym, otwartym systemem operacyjnym (OS)
  • Platforma umożliwia tworzenie innowacyjnych i spersonalizowanych rozwiązań dzięki możliwości swobodnego dodawania aplikacji, oprogramowania oraz usług
  • Platforma działa w oparciu o najwyższe standardy jakości Bosch

Bosch ogłosił wprowadzenie INTEOX – nowej platformy dozoru wizyjnego, stworzonej z myślą o modernizacji i dalszym rozwoju branży zabezpieczeń. INTEOX, jako pierwsza w pełni otwarta platforma tego rodzaju, oferuje użytkownikom, integratorom systemów oraz deweloperom aplikacji nieograniczoną swobodę tworzenia innowacyjnych i spersonalizowanych rozwiązań.

Budowanie przyszłości branży zabezpieczeń

W świecie coraz silniej zintegrowanym w sieci, Internet rzeczy (IoT) oferuje nowe możliwości użytkownikom prywatnym i przedsiębiorstwom. Jednak, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą IoT, branża zabezpieczeń musi wdrożyć konieczne zmiany. Bosch prezentuje ogromny potencjał IoT na przykładzie nowej platformy INTEOX. Otwarta platforma dozoru wizyjnego INTEOX łączy w sobie funkcje inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analytics) Bosch z wyjątkową wydajnością, powszechnie stosowanym otwartym systemem operacyjnym oraz możliwością bezpiecznego dodawania aplikacji. Nowa wydajna platforma obsługuje najnowsze technologie. Przykładem mogą być rozwiązania analityczne bazujące na sieci neuronowej – kolejny etap w dziedzinach uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. INTEOX umożliwia deweloperom aplikacji oraz integratorom systemów korzystanie z wbudowanej inteligencji oraz możliwości łatwego tworzenia nieograniczonej liczby aplikacji opartych na powszechnie używanym języku programowania. Równocześnie integratorzy systemów mogą personalizować systemy zabezpieczeń, aby dostosować je do indywidualnych lub zmieniających się wymagań klienta poprzez dodawanie aplikacji oraz instalowanie ich w kamerach INTEOX. „Kamery INTEOX, działające jak zaawansowane czujniki z wbudowanymi funkcjami Intelligent Video Analytics, dostarczają cennych danych, które można następnie analizować i wykorzystywać na wiele nowych i przynoszących korzyści sposobów – przy czym niektóre z nich trudno sobie dziś nawet wyobrazić. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę danych, platforma spełnia najwyższe standardy Bosch, a równocześnie oferuje wysoką jakość i prostotę obsługi, z której słynie marka” – mówi Michael Seiter, Senior Vice President, odpowiedzialny za segment Video Systems & Solutions w Bosch Building Technologies.

Otwarte platformy są koncepcją, która sprawdziła się już w branży komputerów i telefonii mobilnej, gdzie oprogramowanie i aplikacje stały się integralną częścią codziennego życia. Aplikacje zapewniają szybki dostęp do informacji, bezpośrednie połączenie i szybką komunikację, poprawiają wydajność pracy i ułatwiają wykonanie codziennych zadań. Korzyści te obejmą teraz także kamery dozorowe. Mając dostęp do otwartej platformy, deweloperzy aplikacji mogą współpracować z integratorami, oferując ich klientom rozwiązania dopasowane do potrzeb.

Platforma INTEOX stworzy bazę dla całkowicie nowej generacji stałopozycyjnych i obrotowych kamer serii MIC, AUTODOME, FLEXIDOME oraz DINION, wspieranych przez otwartą infrastrukturę IoT. Infrastruktura ta, stworzona przez należący do Bosch startup Security and Safety Things GmbH, opiera się na czterech filarach:

• Otwarty system operacyjny, bazujący na Android Open Source Project, z rozszerzonym poziomem bezpieczeństwa;

• Sklep z aplikacjami (App Store) z dostępem do ważnych informacji o aplikacjach, opcją przeglądania oferty wszystkich aplikacji dostępnych publicznie oraz możliwością zakupu gotowych do użycia aplikacji dla wszystkich kamer INTEOX;

• Portal internetowy dla deweloperów aplikacji i projektantów, oferujący informacje oraz narzędzia do tworzenia i testowania aplikacji;

• Portal do zarządzania urządzeniami, zapewniający dostęp do aktualnych danych o statusie urządzeń oraz pozwalający w łatwy sposób zarządzać aplikacjami.

Kamery INTEOX wraz z infrastrukturą IoT umożliwiają deweloperom aplikacji, integratorom systemów, partnerom i innym podmiotom z branży tworzenie spersonalizowanych aplikacji oraz ich łatwą instalację w kamerach INTEOX. „Platforma INTEOX stanie się motorem innowacji wykraczających poza dzisiejsze możliwości pojedynczych przedsiębiorstw. Wprowadzenie otwartej platformy dozoru wizyjnego przyspieszy przyszły wzrost całej branży zabezpieczeń” – mówi Michael Seiter.

Pierwsze kamery bazujące na platformie INTEOX będą dostępne na rynku najprawdopodobniej od lipca 2020 roku.

Więcej informacji na temat platformy INTEOX:

https://youtu.be/mCmxJlUbb0Q

https://www.boschsecurity.com/xc/en/solutions/video-systems/open-camera-platform/

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia blisko 7 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2020). W 2020 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 5,5 mld złotych, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły 9,8 mld złotych.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia blisko 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2020). W 2020 roku firma wygenerowała obrót w wysokości 71,5 miliarda euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własnej chmury IoT, aby oferować swoim klientom połączone rozwiązania między domenami z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął już neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 73 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 129 ośrodkach R&D na całym świecie oraz blisko 30 000 ekspertów IT.

Więcej: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-presse.de, www.twitter.com/BoschPresse

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?