Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Grupa Bosch w Polsce

Pobierz treść
1 lutego 2001
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
archiwalna
Koncern Bosch w Polsce jest reprezentowany przez siedzibę firmy w Warszawie, skąd dystrybuowane są części i akcesoria samochodowe Bosch, elektronarzędzia marki Bosch, Skil i Dremel, urządzenia grzewcze marki Junkers oraz komponenty car audio Blaupunkt. Ponadto przedsiębiorstwo posiada zakład produkcyjny systemów hamulcowych niedaleko Wrocławia oraz fabrykę pralek w Łodzi.


Pierwsze przedstawicielstwo firmy Bosch na polskim rynku powstało w roku 1928 i działało do roku 1945. Zmiany polityczne w Europie Środkowo-Wschodniej po drugiej wojnie światowej przyczyniły się do rozbicia dawnej organizacji firmy Bosch. W późniejszym okresie działalność firmy kierowana była przez centrum w Stuttgarcie, od roku 1969 przez filię wiedeńską.
 
Regionalne przedstawicielstwo w Warszawie, będące filią niemieckiego koncernu Robert Bosch GmbH, powstało 4 grudnia 1991 roku. Działalność rozpoczęła się od sprzedaży elektronarzędzi oraz części i akcesoriów samochodowych. W 1993 roku rozpoczęto dystrybucję produktów marki Blaupunkt oraz Junkers, a także urządzeń do diagnostyki samochodowej.
 
Obecnie polski oddział firmy Bosch rozwija działalność w następujących branżach: elektronarzędzia, części i akcesoria samochodowe, aparatura diagnostyczna, systemy car-audio - Blaupunkt oraz w zakresie techniki grzewczej - Junkers. Obrót całej spółki za rok 2000 wyniósł 200,2 miliona marek. Pod koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 210 pracowników.
 
Oferta działu Elektronarzędzi na polskim rynku zawiera blisko 300 pozycji asortymentowych dla majsterkowiczów i profesjonalistów, np. wiertarki, szlifierki, pilarki, frezarki, młoty i wiele innych. Program sprzedaży w Polsce obejmuje także osprzęt pasujący do elektronarzędzi marki Bosch, jak i osprzęt uniwersalny stosowany w produktach innych firm. W Polsce rozprowadzane są także narzędzia do pracy w ogrodach. Prowadzona jest także dystrybucja elektronarzędzi marki Skil i Dremel, które należą do grupy Bosch. Dział Elektronarzędzi oferuje również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
 
Dział Części i Akcesoriów Samochodowych obejmuje swoim zakresem handel w dziedzinie wyposażenia pojazdów. W Polsce sprzedawane są takie grupy produktów jak: systemy hamulcowe, oświetlenie, sterowanie silnikiem, filtry, elektryka i elektronika, wycieraczki i systemy czyszczenia szyb, zasilanie silników Diesla oraz akumulatory, zasilanie elektryczne i rozruszniki. Uzupełnieniem tej oferty jest sieć serwisowa. Na terenie Polski pracuje obecnie ok. 110 autoryzowanych zakładów Bosch Service.
 
Przedmiotem oferty działu Diagnostyki Samochodowej są przyrządy do diagnostyki silnika, hamulców, osiągów, zawieszenia, spalin. Urządzenia sprzedawane w Polsce posiadają w większości certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego i są dostosowane do potrzeb i oczekiwań polskiego rynku.
 
W ofercie działu Termotechniki znajdują się urządzenia grzewcze marki Junkers, poczynając od klasycznych piecyków do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, poprzez pojemnościowe podgrzewacze c.w. i nowoczesne kotły wiszące c.o. (jedno- i dwufunkcyjne), na najnowocześniejszej generacji żeliwnych kotłów stojących skończywszy.
 
Dział Blaupunkt oferuje systemy audio do samochodu: radioodtwarzacze samochodowe, głośniki oraz wzmacniacze samochodowe. W roku 1997 wprowadzony został ponadto na polski rynek RadioPhone: radioodtwarzacz samochodowy zintegrowany z telefonem komórkowym GSM.
 
Firma Robert Bosch Sp. z o.o. ma swoją siedzibę przy ul. Poleczki 3 w Warszawie, gdzie mieszczą się biura poszczególnych działów, punkt usług serwisowych działu Elektronarzędzi oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt centra szkoleniowe działów Termotechnika Junkers, Blaupunkt, Części i Akcesoria Samochodowe oraz Diagnostyka Samochodowa.
 
Koncern Robert Bosch GmbH posiada w Polsce ponadto dwa zakłady produkcyjne. W fabryce "Bosch-Układy Hamulcowe" Sp. z o.o. w Twardogórze niedaleko Wrocławia wytwarzane są elementy hydraulicznych układów hamulcowych takie jak: zaciski hamulcowe, pompy hamulcowe, cylindry hamulcowe, hamulce tarczowe, regulatory ciśnienia, korektory siły hamowania, serwa hamulca, pompy sprzęgła, cylindry sprzęgła. Komponenty te dostarczane są w Polsce obecnie głównie takim koncernom jak Fiat, Daewoo oraz General Motors. Zakład o powierzchni 13090 metrów kwadratowych zatrudniający ok. 550 pracowników produkuje około 20 milionów komponentów hamulcowych rocznie.
 
W styczniu 1998 roku w Łodzi została otwarta fabryka pralek wraz z centrum logistycznym. Zakład ten należy do przedsiębiorstwa BSH - Robert Bosch - Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział firmy Bosch - 50%). BSH wytwarza w Łodzi pralki nie tylko na potrzeby rynku krajowego, ale również na eksport do innych państw Europy Wschodniej. Firma oferuje na rynku polskim całą gamę artykułów gospodarstwa domowego i posiada oddziały sprzedaży w Warszawie, Gdyni i Poznaniu oraz sieci serwisu w całym kraju.

EK1-02.01

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.