Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch Security Systems rozwija współpracę z firmą Sony w branży dozoru wizyjnego

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Bosch Security Systems rozwija współpracę z firmą Sony w branży dozoru wizyjnego
Zdjęcie do informacji: Bosch Security Systems rozwija współpracę z firmą Sony w branży dozoru wizyjnego
Pobierz treść
10 marca 2017
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 2
· Współpraca partnerów została zaakceptowana przez urzędy antymonopolowe
· Bosch i Sony zamierzają pracować nad nowymi standardami w obszarze rozwiązań dozoru wizyjnego
· Pracownicy Sony dołączą do odrębnego zespołu ds. dystrybucji i marketingu utworzonego w dziale branżowym Bosch Security Systems


W związku z wydaniem zgody przez urzędy antymonopolowe, z dniem 1 lutego 2017 roku partnerstwo w dziedzinie dozoru wizyjnego pomiędzy Bosch Security Systems i Sony Corporation stało się faktem. Jedynie w Chinach współpraca pomiędzy firmami rozpocznie się oficjalnie 1 kwietnia 2017 roku. Obie spółki koncentrują się obecnie na pogłębieniu kooperacji ogłoszonej w listopadzie 2016 roku.
 
Partnerstwo obejmuje współpracę w obszarze dystrybucji i marketingu, a także współpracę na płaszczyźnie technologicznej. W ramach kooperacji w obszarze dystrybucji i marketingu pracownicy Sony stali się częścią nowego zespołu utworzonego w strukturach Bosch Security Systems. Zespół będzie obsługiwał klientów branży dozoru wizyjnego Sony na wszystkich rynkach z wyjątkiem Japonii. „Mamy nadzieję na owocną współpracę z nowymi kolegami, którzy dysponują tak szerokim doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki doskonałemu wsparciu i serwisowi będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać segment produktów Sony z myślą o naszych klientach" – powiedział Michael Hirsch, zastępca prezesa działu sprzedaży i marketingu branży Sony Video Security utworzonego w ramach organizacji Bosch. „Jest nam bardzo miło, że Bosch Security Systems może od teraz obsługiwać klientów branży dozoru wizyjnego Sony. Będziemy w dalszym ciągu rozwijać naszą współpracę i wspólnie opracowywać nowe produkty, dzięki naszym wiodącym kompetencjom w obszarach jakości i wydajności obrazu wideo" – dodał Toru Katsumoto, zastępca prezesa działu Imaging Products and Solutions oraz prezes sektora Professional Products Group w Sony Corporation.  
 
Współpraca technologiczna ma przyczynić się do stworzenia nowych standardów w obszarze rejestracji obrazu wysokiej rozdzielczości
Obie spółki chcą tworzyć nowe standardy rejestracji obrazu wysokiej rozdzielczości korzystając z doświadczenia Boscha w dziedzinie zintegrowanej analizy obrazu oraz wydajności transmisji. W marcu 2017 roku Sony rozszerzy swoje portfolio kamer sieciowych 6. generacji (G6) o osiem nowych kamer dozorowych Full-HD (1080p) odpowiadając na rosnący popyt na kamery oferujące obraz wysokiej rozdzielczości. Wyjątkowo wysoka czułość nowych kamer G6 umożliwia realistyczne odwzorowanie kolorów na obrazie, także w przypadku krytycznych warunków oświetleniowych. Równolegle do tych działań Bosch aktualizuje swoje portfolio w obszarze analizy obrazu i zarządzania transmisją. Od maja 2017 roku wszystkie kamery sieciowe od serii IP 4000 będą standardowo wyposażone w zintegrowaną funkcję analizy wideo oraz najnowsze technologie zarządzania prędkością transmisji w połączeniu ze standardem kompresji wideo H.265. Umożliwia on ograniczenie prędkości przesyłu nawet o 80%. Sony i Bosch zaprezentują swoje innowacje w dniach 5 – 7 kwietnia na targach branżowych w Las Vegas.
Wprowadzenie na rynek pierwszych wspólnie przygotowanych produkty planowane jest na 2018 rok. „Miło nam, że możemy zaoferować naszym klientom najwyższej jakości rozwiązania w zakresie dozoru wizyjnego, zarówno w istniejących, jak i w nowych segmentach rynku” – powiedział Gert van Iperen, prezes działu branżowego Bosch Security Systems.
 

ST03-03.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.