Elektronarzędzia - linia niebieska

Okiem profesjonalisty
Raport z testu szlifierki kątowej GWS 11-125 Professional firmy Bosch, przeprowadzonego w ramach programu „1000 narzędzi – 1000 testerów”

Informacja archiwalna

Szlifierka kątowa Bosch GWS 11-125 Professional od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się dużym zainteresowaniem profesjonalnych użytkowników elektronarzędzi. W ramach programu „1000 narzędzi – 1000 testerów” do jej przetestowania został zaproszony Radosław Polowczyk, profesjonalista pracujący na co dzień elektronarzędziami w firmie MESTi. Tester miał okazję sprawdzić możliwości tego narzędzia m.in. podczas cięcia prętów, kanałów kablowych, a także szlifowania ostrych krawędzi.

Profesjonalni użytkownicy szlifierek kątowych przy wyborze nowego narzędzia kierują się przede wszystkim jego trwałością i bezpieczeństwem. Model GWS 11-125 Professional wyposażono w silnik o mocy 1 100 W, gwarantujący szybkie tempo pracy. W urządzeniu zastosowano także nowe szczotki węglowe o wydłużonej żywotności, które wpływają na zwiększenie trwałości narzędzia nawet do 25%, co w dalszej perspektywie obniża częstotliwość czynności serwisowych. Wysokie tempo pracy i dłuższa żywotność szlifierki (na tle innych urządzeń tej klasy) zostały potwierdzone przez pana Radosława: Wprowadzone w zeszłym roku szlifierki Bosch Professional, w tym również ta, którą miałem przyjemność testować, mają o 100 W większą moc od swoich poprzedniczek. Zmiana podstawowych paramentów sprawiła, że praca nowszym modelem jest szybsza i pozwala na wykonanie zaplanowanych prac w imponującym tempie. Bardzo przydatny jest również system bezpośredniego chłodzenia zapobiegający przegrzewaniu, które w wielu innych przypadkach jest powodem niezaplanowanych przerw w pracy. Z kolei w dłuższej perspektywie ma to także przełożenie na większą trwałość narzędzi i ich dłuższą żywotność.
Urządzenie posiada bogate wyposażenie chroniące użytkownika podczas pracy. W celu lepszej obsługi, szlifierkę zaopatrzono w osłonę tarczy przestawianą beznarzędziowo. Ponadto GWS 11-125 ma także bardziej poręczną obudowę i większy przycisk blokady wrzeciona, który ułatwia obsługę i umożliwia szybszą wymianę osprzętu. Bogaty pakiet zabezpieczeń daje użytkownikom pewność, że urządzenie spełnia coraz wyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa spotkały się z największym entuzjazmem ze strony testera szlifierki: Beznarzędziowa zmiana położenia osłony jest szybka i bardzo łatwa. Dzięki temu cięcie pod różnymi kątami jest bezpieczne i nie sprawia najmniejszych problemów.
Model GWS 11-125 Professional ma wiele cech zasługujących na wyróżnienie. Na Radosławie Polowczyku dobre wrażenie zrobiła ergonomia i solidność wykonania szlifierki. Zmiana konstrukcji sprawiła, że szlifierka idealnie leży w dłoni, co z pewnością przełożyło się na jakość wykonywanej przeze mnie pracy! Poza tym testowany przeze mnie model GWS 11-125 Professional, jak każde narzędzie z linii niebieskiej firmy Bosch, jest przemyślane i dopracowane w każdym calu. Jednym słowem – bezkonkurencyjne!
Szlifierka GWS 11-125 Professional jest narzędziem uniwersalnym, przeznaczonym do wielu zastosowań i przydatnym w wielu branżach. Przy wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu można ją stosować do cięcia rur stalowych i profili, usuwania spawów czy nierówności z krawędzi i kształtek. Dzięki niej możliwe jest także usuwanie farby i rdzy z poręczy i schodów, a także cięcie betonu, kamienia i płytek. GWS 11-125 Professional to wielozadaniowy ekspert, którego nasz tester poleca bez wahania. – Sprzęt pierwsza klasa – najlepszy, na jakim dane mi było pracować! To spójne połączenie mocy, ergonomii i bezpieczeństwa z pewnością sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom profesjonalistów.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. 1000 pracowników. W latach 2014 i 2015 Bosch został wyróżniony tytułem TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 360 00 pracowników na całym świecie (wg danych na 1 kwietnia 2015) i wygenerowała w 2014 roku obrót w wysokości 49 mld euro*. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 400 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2014 Bosch zgłosił ok. 4 600 patentów. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

*Wyniki finansowe za rok 2014 nie obejmują byłych spółek joint-venture BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (obecnie BSH Hausgeräte GmbH) oraz ZF Lenksysteme GmbH (obecnie Robert Bosch Automotive Steering GmbH), które zostały w całości przejęte przez Grupę Bosch.

PT42-06.13

Wyślij znajomemu Drukuj